Jogosítvány megszerzése gyorsan 

A tanulni vágyók sokszor a lehető legrövidebb idő alatt szeretnének a jogosítványuk birtokába jutni. Ilyenkor az lebeg a szemük előtt, hogy a jogosítvány gyorsan, egyszerűen is megszerezhető, csak a megfelelő autósiskolát kell megtalálniuk hozzá. A valóság azonban az, hogy az eredményes vizsgához vezető út nem mindig zökkenőmentes. Ha valakinek nincs elég ideje tanulni, gyakorolni, vagy egyszerűen csak valamiért lassabban megy neki a vezetési képességek elsajátítása, akkor a jogosítvány megszerzéséhez szükséges idő ennek függvényében változhat. Ráadásul sok autósiskola hirdeti magát úgy, hogy náluk a jogosítvány gyorsan megszerezhető.

Ezek a hirdetések csak még inkább megerősítik a vezetni vágyókban azt a hiedelmet, miszerint a vezetés szinte gyerekjáték, és néhány hét alatt megtanulható. Az, hogy a jogosítvány gyorsan megszerezhető-e, nagymértékben függ az egyéni képességektől, hogy ki milyen gyorsan tanul, illetve, hogy a tanulásra ki mennyi időt tud szánni. A gyorsaság tehát elsősorban nem az oktatótól függ, hanem a tanulóktól.